Ukraine RPP

Період кінця 80-х – початку 90-х XX-го століття відзначився істотними змінами в Європі та світі. Після розпаду Радянського Союзу нові незалежні держави почали перехід від комуністичної економічної системи до ринкової. Процес приватизації в більшості країн привів до управління великими державними підприємствами і установами нових власників. У більшості країн виникли олігархічні системи з монополіями і неефективним процесом виробництва. Багато компаній не виживають на ринку без значних субсидій через ринкову диспропорцію. Малі та середні підприємства – основа ринкової економіки – не мають можливості для розвитку і досі перебувають у стані стагнації. Тим часом, східні політики побачили рішення своїх економічних проблем у збереженні старої промисловості.

Тільки в останні кілька років важливість малих і середніх підприємств (МСП) була визнана і стимулювала початок законодавчих змін. Оскільки проблеми розвитку сегменту МСП подібні для більшості країн колишнього Радянського Союзу, вони майже однакові у всіх 6 країнах Східного партнерства. Ініціативи щодо поліпшення ситуації з МСП, здебільшого, приймалися на національному рівні, а співпраця між 6 країнами досі не була пріоритетом. Вперше в 2008 році на бізнес-форумі Східного Партнерства в Сопоті (Польща) "офіційно" була обговорена потреба в розробці «Позиційного документа про економічний розвиток» (і особливо відносно МСП). Знадобилося ще багато зусиль, аби почати з підготовки Регіонального документа про позицію для 6 країн Східного партнерства, який буде представлений на підсумковій конференції в Києві у червні 2017 року.

Перший проект Регіонального документа щодо позиції був схвалений 143 Асоціаціями підприємців з Регіону і став основою для подальшого розвитку Регіонального документа про позицію, який буде представлений на бізнес-форумі Східного Партнерства в Таллінні в жовтні 2017 року.

Union%20Jack


Union%20Jack


Union%20Jack